Loading...

Hukuki sorumluluk ve kullanıcı sözleşmesi

HUKUKİ VE CEZAİ SORUMLULUĞUMUZ İLE KULLANICI SÖZLEŞMESİ

 • Parlakfikirler pazarlamasını yaptığı emlakların alıcısının ya da satıcısının haksız fiillerinden asla sorumlu değildir. Hukuken de sorumlu tutulması mümkün değildir.
 • Sitemizde yer alan içeriklerde bulunması muhtemel olup yabancı, başkaca sitelere açılan sitelerden, linklerden dolayı asla hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmeyiz. Bu yabancı siteler gerek bilgimiz dahilinde sitemizde reklam amaçlı yer alsınlar gerekse bilgimiz yokken internet korsanları tarafından yerleştirilmiş olsunlar her ne surette olursa olsun bizi hukuki ve cezai sorumluluğa sokacak derecede ilgilendirmez, sorumluluk altına sokamaz.
 • Reklamverenin hareketlerinden ve edimlerinden dolayı reklam yayınlayanların arkasındaki gerçek veya tüzel kişiler yani mesela bizim sitemizin arkasındaki kişiler asla sorumlu tutulamaz. Arama çubuğunda parlakfikirler sitesi değil de başkaca site yazıyorsa bilin ki o sitenin işleyeceği suçlar ve taahhütler biz parlakfikirler.org sitesini bağlamaz.
 • Yine sayfalarımızda, makalelerimizde, yorumlarımızda biz site sorumlularından haberli ya da habersiz şekilde yer edinmiş(bilgisayar korsanları da bu tip içerikleri yükleyebililiyor) istenmeyen, üzücü, kırıcı, kişilik hakkı zedeleyici olabilecek türden içerik görürseniz derhal mail adresi ve yorumlar yoluyla bizlere mesajlar atmanız söz konusu içeriği kaldırmamızı sağlayacaktır. Suç içeren içerik üretmemek için ve kimseyi ya da kurumu incitmemek, kamuyu mağdur etmemek için gereken tüm titizliği, dikkati icra ediyoruz. Lakin elbette ufak tefek hataen, bilmeden ve istemeden, suç işleme kasıt unsuru olmaksızın gözden kaçmış hususlar olursa (olabilir her sitede) bizlere derhal yorum ve/veya mail yoluyla bildirmeniz gerekenin yapılması için yeterli olacaktır.
 •  Yorumlardan dolayı meydana gelebilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluk yorum yapan kişinin kimliği; ip idresi, belirtmiş olduğu adı, soyadı, unvanı gibi bilgilerle kayıt altına alınan kişi veya kurumu bağlamaktadır. Yine bu yorumlardan dolayı oluşabilecek suçlardan veya zararlardan da site yetkililerini sorumlu tutmak düşünülemez. Yorumlardan doğabilecek her türlü sorumluluğu reddediyoruz.
 • Siz kullanıcılar ile sitemize aleni şekilde bırakmış olduğunuz iletişim bilgilerinizden faydalanıp iletişime geçebilmesi muhtemel olan; “parlakfikirler” sitesi yetkilisi olduğunu iddia edebilecek suç işlemeye meyilli olabilecek kişilere asla itibar etmeyiniz. Sitemizdeki yorumlardaki telefon numaralarını veya iletişim bilgilerini sitemiz yetkilileri asla aramaz, iş teklif etmez, ortaklık önermez, biz işveren ya da iş birliği yapan bir şirket ya da tüccar veyahut bu tarz faaliyetler yürüten gerçek kişiler değiliz. Böyle kişilerin işlemesi muhtemel tüm suçlardan dolayı sorumluluk yine tamamen o kişilere aittir.
 • Kullanıcıya ait ziyaretçinin sitedeki hareketlerini ve davranışlarını analizine yarayan basit nitelikte kişisel verileri 3. kişiler ile asla paylaşmayacağımızı ve sadece siteyi geliştirmek üzere basit nitelikte özel hayatın gizliliğine girmeyen türden anonim istatistiki veri olarak muhafaza edeceğimizi belirtir ve bunları da “Google Analytcs” aracılığı ile tamamiyle anonim olarak elde etmiş bulunduğumuzu bildiririz.
 • parlakfikirler sitesinden alışveriş yaptığınız takdirde buradaki tüm sorumluluk maddelerini ve kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
 • Sitemizde yer alan görselleri asla kişilerin özel ve gizli sayılabilecek mahrem anlarına tecavüz, ihlal kastıyla yayınlamadığımızı; eğer ki istemeden, bilmeden, hataen, kasti olmaksızın böyle bir şeyi yaptıysak bize yorumlar ya da mail yoluyla iletişime geçerek ilgili görselin derhal kaldırılmasını isteyebilirsiniz.
 • emlak.parlakfikirler.org ile taşınmazınızı pazarlarken alıcılarla veya alıcı adaylarıyla yaşayacağınız her türlü münasebet, uyuşmazlık, ihtilaf taşınmaz sahibi ile alıcı/alıcı adayı arasında olup parlakfikirler bu hususta sorumlu değildir. Yani bu ihtilaflar ve uyuşmazlıklar hiçbir şekilde bizleri hukuken bağlamaz, borç, sorumlululuk altına sokamaz.
 • Eğer ki emlak.parlakfikirler.org  aracılığıyla bir satış veyahut kiralama söz konusu olursa satışlar için 900 TL kiralamalar için 449 TL sabit ödülü emlak.parlakfikirler.org ‘e vermeyi kabul etmiş sayılırsınız. Bu hususta herhangi bir kontrat yapmaya gerek duymuyoruz. Zira TBK’nun yazılı sözleşmeyle kanıtlanma alt sınırının da altında bir rakam istediğimiz için siz değerli kullanıcı ve müşterilerimize güveniyoruz.
 • İstemeden telif hakkıyla korunan materyal barındırdıysak bunu bize derhal bildirmeniz halinde gereği yapılacaktır.
 • Tüm bu maddelerden; sitemizdeki menülerden kolayca ulaşılabilir olduğunuz ve ürün satın alırken onayladığınız halde haberdar olmamanız dolayısıyla uğramış olduğunuz zararlar yine bizim sorumluluğumuzda değildir.

 

1
Paketlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için sağ altta bulunan gönderme ikonuna basıp mesaj gönderin.
Powered by